Instalacje elektryczne to praca dla elektryka z Ustki!

Elektrycy, wykonujący instalacje elektryczne, pracują wewnątrz i na zewnątrz, na budowach, w domach oraz w firmach lub fabrykach. Praca może być czasem uciążliwa i może obejmować zginanie przewodu, podnoszenie ciężkich przedmiotów oraz stawianie, pochylanie się i klęczenie przez długi czas. Elektrycy, wykonujący instalacje elektryczne, ryzykują obrażenia w wyniku porażenia prądem, upadku i skaleczenia i muszą przestrzegać ścisłych procedur bezpieczeństwa, aby uniknąć obrażeń.

Zebrane dane z Urzędu Statystycznego w Ustce pokazują, że elektrycy zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin doznali obrażeń i chorób związanych z pracą, które były wyższe niż średnia krajowa. Podczas pracy na zewnątrz, elektrycy oferujący instalacje elektryczne, mogą być narażeni na niepogodę. Niektórzy elektrycy mogą podróżować na duże odległości do miejsc pracy.

Większość elektryków pracuje w standardowym 40-godzinnym tygodniu, chociaż może to wymagać nadgodzin, jeśli niezbędne są pilne instalacje elektryki lub naprawy awarii elektrycznej. Ci, którzy wykonują prace konserwacyjne, mogą pracować w nocy lub w weekendy i mogą dzwonić, aby w razie potrzeby udać się na miejsce pracy. Elektrycy w warunkach przemysłowych mogą mieć okresowo dłuższe nadgodziny podczas planowych okresów konserwacji lub przezbrojenia. Firmy działające 24 godziny na dobę mogą zatrudniać trzech zmian elektryków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *