Jak napędzany jest siłownik Parker Origa?

Wybierając dowolny cylinder powietrza, ważne jest, aby odpowiednio dopasować cylinder do zastosowania, szczególnie pod względem wymaganej siły. Siłą teoretyczną dostępną w siłowniku jest powierzchnia tłoka pomnożona przez dostarczane ciśnienie powietrza. Siła sprężyny musi zostać odjęta od tej wartości dla cylindrów pojedynczego działania. Rzeczywista siła przyłożona do obciążenia będzie o 3% do 20% mniejsza z powodu strat ciśnienia w układzie.

Gdy znana jest wymagana powierzchnia tłoka, średnicę otworu można ustalić na podstawie wzoru: Długość skoku zależy od wymaganego skoku elementu maszyny napędzanego przez siłownik Parker Origa. Ostatnim kryterium wyboru jest układ mocowania cylindra i wynikowa konfiguracja. Istnieje wiele różnych konfiguracji dostępnych od różnych producentów. Do bardziej powszechnych należą: sztywne mocowanie na nos lub ogon, mocowanie czopu, mocowanie na tylnym czopie i mocowanie na stopie. Po poznaniu podstawowego rozmiaru i konfiguracji siłownika Parker Origa należy rozważyć inne opcje, takie jak poduszki końca skoku lub specjalne uszczelnienia. W niektórych aplikacjach wymagane są przełączniki wykrywania położenia, zwykle realizowane za pomocą tłoka magnetycznego i przełączników. Istnieje wiele czynników, takich jak zanieczyszczenie systemu, korozja, niewielkie wycieki i zużycie, które będą wpływać na dostępne ciśnienie powietrza i przepływ używany do napędzania urządzenia jakim jest siłownik Parker Origa.

Siłownik Parker Origa i układ zasilania płynów powinny być odpowiednio dobrane, aby nie marnować energii, z marginesem dodanym, aby uwzględnić niewielkie zmniejszenie ciśnienia i przepływu z powodu wyżej wymienionych czynników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *