Ocieplenie dachu Poznań – włóknem szklanym czy pianką PUR?

Istnieją pewne obawy dotyczące izolacji celulozowej na ocieplenie dachu Poznań, o których należy pamiętać. Izolacja celulozowa jest naturalnie palna i jest poddawana działaniu dużych ilości niepalnych środków chemicznych. Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wymaga, aby wszyscy producenci celulozy ostrzegali swoich klientów, że izolacja celulozowa stwarza zagrożenie pożarowe.

Chociaż celuloza na ocieplenie dachu Poznań pozostaje niedrogim towarem i zazwyczaj jest do 25% tańsza niż izolacja z włókna szklanego, nie jest pozbawiona wad, takich jak:

Są żarłokami wilgoci – każda izolacja staje się bezużyteczna, gdy tylko zostanie zamoczona. Ponieważ celuloza na ocieplenie dachu Poznań ma za zadanie zbierać i zatrzymywać wodę, w obecności wilgoci wywiesza białą flagę szybciej niż jakikolwiek inny materiał izolacyjny. Może to spowodować, że izolacja celulozowa nie tylko straci swoją skuteczność, ale także rozwinie się pleśń, a nawet gnicie. A jeśli celuloza zamoczy się, kwas borowy stosowany do jej obróbki zmienia się z nieszkodliwego na żrący.
Osiadanie – Celuloza ma również tendencję do osiadania i zwisania w miarę upływu czasu, co odbiera jej supermoce. Na szczęście w przypadku poddaszy nie stanowi to większego problemu i dotyczy bardziej ścian w całym domu.
Kurz – jeśli jesteś na strychu podczas montażu izolacji celulozowej do docieplenia dachu Poznań, załóż maskę oddechową i gogle bardzo mocno. Celuloza przy pierwszej instalacji wytwarza dużo pyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *