Kamień na taras – marmur, granit

Stworzenie nowego tarasu może być zabawnym i ekscytującym projektem. Niezależnie od tego, czy masz stare patio, które chcesz odświeżyć, czy chcesz zbudować nowe, oto kilka wskazówek, jak zaprojektować oszałamiające i praktyczne patio do swojego ogrodu, dużego lub małego. Na początku może się to wydawać zagmatwane, ponieważ istnieje tak wiele opcji dla płyt tarasowych, ale wybór odpowiednich do ogrodu jest bardzo prosty, gdy zrozumiesz kluczowe różnice. Aby Ci pomóc wybrać kamień na taras, poznaj główne zalety najpopularniejszych rodzajów nawierzchni, abyś mógł zorientować się, która będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom.

Beton jest często najtańszą opcją dla płyt chodnikowych, a jego wygląd może zmieniać się od czystego, jednolitego wykończenia do celowo wymieszanego, aby stworzyć autentyczną reprodukcję pięknych antycznych płyt chodnikowych z minionej epoki. Możesz również uzyskać teksturowaną nawierzchnię betonową (otwiera się w nowym oknie), aby uzyskać wyjątkowe wykończenie, które świetnie prezentuje się w każdym stylu ogrodu. Lub wypróbuj gładką, minimalistyczną, współczesną płytę chodnikową (otwiera się w nowym oknie) o właściwościach odpornych na plamy, która utrzyma Twoje patio w czystości. Ale pamiętaj, że kostka betonowa nie wytrzyma tak długo, jak kamień naturalny lub porcelana, i zawsze upewnij się, że uszczelnisz płyty betonowe, aby chronić je przed plamami i glonami.

Bardziej tradycyjne rodzaje płyt tarasowych są wykonane z materiałów z naturalnego kamienia, takich jak granit, wapień i piaskowiec, i są to ogólnie świetna opcja cenowa ze średniej półki. Kamień na taras to zawsze jest najlepsza opcja. Ogromna różnorodność dostępnych kamieni naturalnych ułatwia znalezienie takiego, który będzie pasował do kolorów i stylu Twojego domu. Przekonasz się również, że naturalny kamień na taras często ma zmienną teksturę z każdym kamieniem, nadając indywidualności i głębi na patio. W przypadku nawierzchni z piaskowca można zauważyć, że nie ma dwóch identycznych płyt, a ton i kolor nawierzchni jaką ma kamień tarasowy jest różny w zależności od oświetlenia i warunków pogodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *