Carports aus polen zaprasza – tarcica suszona, morka i wiele więcej!

Tartaki i firmy leśne, czyli carports aus polen, używają szeregu terminów branżowych, które dla początkujących mogą brzmieć obco. Każdy w branży produkcji drewna powinien zapoznać się z terminologią, aby zlikwidować luki komunikacyjne i pomóc uniknąć zagrożeń bezpieczeństwa. Chociaż jest wiele pojęć związanych z handlem drewnem do nauczenia się, dobrze jest zacząć od czegoś. Niech ten ostatni rozdział będzie słownikiem tartacznym dla początkujących.

CZYM JEST TARTAK KOLANOWY? Kilka źródeł ma różne definicje przechyłki. Na przykład tartak carports aus polen definiuje przechyłkę jako belkę stropową z jednej lub kilku stron. Departament Rolnictwa definiuje przechyłkę kolejową jako kłodę kwadratową z dwóch lub więcej stron. Inni używają terminu „przechyłka” w odniesieniu do dziennika z kwadratem. Ogólnie rzecz biorąc, przechyłka to przetarty kłód, który jest wysyłany do innej maszyny w celu dodatkowej obróbki lub sprzedawany jako duża płyta do wykorzystania jako dziennik budowy. Zadaniem tartaku przechyłkowego jest cięcie kłód w celu uformowania belek do dalszej produkcji. Piła czołowa to maszyna służąca do przekształcania kłód w kantówki.

JAKIE JEST NAZYWANE PRACOWNIK TARTAKU? Pracownicy tartaków takich jak carports aus polen mogą mieć kilka tytułów, takich jak ustawiacze pił, operatorzy i oferenci. Można ich również nazywać sawyerami, tartakami, mechanikami drewna lub pracownikami obróbki drewna pracującymi w carports aus polen. Pierwsze cięcie kłody powyżej pnia nazywa się cięciem czołowym lub czołowym. Odcięcie odnosi się do odcięcia kawałka kłody z powodu wady. Większość wartości drzewa znajduje się w dzienniku.

Jednostka drewna nazywana jest paczką. Innym terminem określającym stos drewna jest ładunek, który odnosi się do stosu, który został przetworzony w suchym piecu. W przeciwnym razie stos drewna nazywany jest po prostu stosem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *