Jak dbać o biustonosz dla amazonki i protezę?

Jesteś po mastektomii? Możesz starać się o refundację na protezy i biustonosz dla amazonki. Biustonosz dla amazonki i protezy są zwykle gwarantowane przez dwa lata na ogólne zużycie, ale mogą trwać dłużej, w zależności od częstotliwości noszenia, opieki i stylu życia. Jeśli formularz pęka lub pęka w szwach, należy go wymienić.

Jak dbać o protezę piersi i o biustonosz dla amazonki? Pranie ręczne po każdym zużyciu to najlepsze rozwiązanie. Używaj ciepłej wody i łagodnego bezzapachowego mydła lub środka czyszczącego dostarczonego przez producenta biustu. Dokładnie spłucz i osusz ręcznikiem. Wkrótce po kąpieli wypłucz protezę i biustonosz dla amazonki w czystej wodzie, aby usunąć chlor lub wodę morską. Użyj miękkiej, wypełnionej włóknem formy w saunie lub spa – silikonowa proteza może rozgrzać się na skórze.

Unikaj stosowania perfumowanych dezodorantów, ponieważ mogą one uszkodzić formę piersi. Dezodorant z naturalnych kryształów jest bezpieczniejszą alternatywą. Przechowuj protezę i biustonosz dla amazonek w pudełku, w którym zostały Ci dostarczone, co pomoże zachować jej kształt i ochronić przed światłem słonecznym i ciepłem. Zachowaj ostrożność przy zakładaniu broszek na odzież. Zachowaj ostrożność podczas obchodzenia się ze zwierzętami, aby ich pazury nie uszkodziły protezy. Jeśli twoja proteza jest uszkodzona lub zużyta, możesz ją wyrzucić do ogólnej kolekcji śmieci.

Jeśli chodzi o protezy, pamiętaj – silikonu nie można poddać recyklingowi. Sprawdź, czy stanik pasuje prawidłowo co 12 miesięcy. Prawdopodobnie będziesz potrzebować nowego biustonosza i protezy piersi, jeśli zmieni się Twoja waga. Większość protez trwa 2–3 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *